skip navigation
Aa railcatlsogo

PeeWee Railcats Black

Regular Season 2019-2020
2019-2020 x Regular Season

Friday October 04, 2019

APHA Rangers - Blue

2

PeeWee Black

4

Saturday October 05, 2019

PeeWee Black

7

LSSO Rebels - White

2

Saturday October 05, 2019

PeeWee Black

2

St James Canadians

2

Sunday October 06, 2019

Brandon Wheat Kings

4

PeeWee Black

9

Sunday October 06, 2019

PeeWee Black

3

APHA Rangers - Blue

4

Friday October 18, 2019

PeeWee Black

3

River East Marauders - White

1

Sunday October 20, 2019

PeeWee Black

10

Portage

0

Wednesday October 23, 2019

Ft Garry Twins - Orange

1

PeeWee Black

6

Saturday October 26, 2019

LSSO Rebels - Black

2

PeeWee Black

10

Saturday November 02, 2019

PeeWee Black

4

Ft Garry Twins - Black

4

Thursday November 07, 2019

Wpg East Railcats - White

5

PeeWee Black

3

Wednesday November 13, 2019

Ft Garry Twins - Black

4

PeeWee Black

6

Sunday November 17, 2019

APHA Rangers - Blue

5

PeeWee Black

2

Wednesday November 20, 2019

PeeWee Black

4

Eastman North

5

Friday November 22, 2019

PeeWee Black

Brandon Wheat Kings - Newman

Sunday November 24, 2019

PeeWee Black

River East Marauders - Black

Tuesday November 26, 2019

PeeWee Black

2

APHA Rangers - Red

1

Friday November 29, 2019

Naperville Sabres

3

PeeWee Black

6

Saturday November 30, 2019

Kalamazoo Wings

0

PeeWee Black

8

Saturday November 30, 2019

PeeWee Black

3

Joliet Jaguars

1

Sunday December 01, 2019

Naperville Sabres

3

PeeWee Black

6

Thursday December 05, 2019

St Vital Victorias

1

PeeWee Black

4

Saturday December 07, 2019

St James Canadians

3

PeeWee Black

4

Wednesday December 11, 2019

APHA Rangers - Red

4

PeeWee Black

4

Saturday December 14, 2019

PeeWee Black

Eastman Selects - South

Friday December 20, 2019

PeeWee Black

7

LSSO Rebels - Black

2

Sunday December 22, 2019

LSSO Rebels - White

1

PeeWee Black

6

Thursday January 02, 2020

PeeWee Black

Brandon Wheat Kings - Simard

Monday January 06, 2020

PeeWee Black

2

LSSO Rebels - White

5

Thursday January 09, 2020

Eastman North

PeeWee Black

Thursday January 16, 2020

Eastman Selects - South

2

PeeWee Black

13

Sunday January 19, 2020

River East Marauders - White

3

PeeWee Black

6

Thursday January 23, 2020

PeeWee Black

6

Prairie Storm

0

Friday January 24, 2020

PeeWee Black

5

Yorkton Terriers

3

Friday January 24, 2020

Bow Valley Timberwolves

2

PeeWee Black

8

Saturday January 25, 2020

West Central Wheat Kings

5

PeeWee Black

4

Wednesday January 29, 2020

River East Marauders - Black

2

PeeWee Black

3

Thursday February 06, 2020

Portage

2

PeeWee Black

4

Wednesday February 12, 2020

St James Canadians

2

PeeWee Black

5

Thursday February 20, 2020

PeeWee Black

4

Wpg East Railcats - White

3

Sunday February 23, 2020

PeeWee Black

APHA Rangers - Blue

Saturday February 29, 2020

Brandon Wheat Kings - Simard

2

PeeWee Black

6

Sunday March 01, 2020

PeeWee Black

8

Brandon Wheat Kings - Simard

6

Tuesday March 03, 2020

Brandon Wheat Kings - Simard

PeeWee Black

Friday March 06, 2020

PeeWee Black

4

Wpg East Railcats - White

5

Saturday March 07, 2020

Wpg East Railcats - White

5

PeeWee Black

3

Monday March 09, 2020

PeeWee Black

3

Wpg East Railcats - White

5

Date Result Opponent Location Status
Fri Oct 4
W
APHA Rangers - Blue
Dakota Community Centre/Jonathan Toews Sportsplex, Dakota Street, Winnipeg, MB, Canada
FINAL
Sat Oct 5
W
@ LSSO Rebels - White
St. Vital centennial arena, Saint Anne's Road, Winnipeg, MB, Canada
FINAL
Sat Oct 5
T
@ St James Canadians
Dakota Community Centre/Jonathan Toews Sportsplex, Dakota Street, Winnipeg, MB, Canada
FINAL
Sun Oct 6
W
Brandon Wheat Kings
Dakota Community Centre/Jonathan Toews Sportsplex, Dakota Street, Winnipeg, MB, Canada
FINAL
Sun Oct 6
L
@ APHA Rangers - Blue
St. Vital centennial arena, Saint Anne's Road, Winnipeg, MB, Canada
FINAL
Fri Oct 18
W
@ River East Marauders - White
Gateway Red
FINAL
Sun Oct 20
W
@ Portage
Portage BDO
FINAL
Wed Oct 23
W
Ft Garry Twins - Orange
East End 1
FINAL
Sat Oct 26
W
LSSO Rebels - Black
East End 3
FINAL
Sat Nov 2
T
@ Ft Garry Twins - Black
Richmond Kings Community Centre, Silverstone Avenue, Winnipeg, MB, Canada
FINAL
Thu Nov 7
L
Wpg East Railcats - White
Southdale West
FINAL
Wed Nov 13
W
Ft Garry Twins - Black
East End 1
FINAL
Sun Nov 17
L
APHA Rangers - Blue
East End 3
FINAL
Wed Nov 20
L
@ Eastman North
The Garson Arena, Thompson Avenue, Garson, Manitoba, Canada
Final/OT
Fri Nov 22 -
@ Brandon Wheat Kings - Newman
Keystone Centre - Kinsmen
6:00 PM CST
Sun Nov 24 -
@ River East Marauders - Black
East St Paul Community Centre, Hoddinott Road, East Saint Paul, MB, Canada
5:30 PM CST
Tue Nov 26
W
@ APHA Rangers - Red
Eric Coy Arena, Oakdale Drive, Winnipeg, MB, Canada
FINAL
Fri Nov 29
W
Naperville Sabres
Fox Valley Ice Arena, South Kirk Road, Geneva, IL, USA - International
FINAL
Sat Nov 30
W
Kalamazoo Wings
Canlan Ice Sports, Wesemann Drive, West Dundee, IL, USA - JJ
FINAL
Sat Nov 30
W
@ Joliet Jaguars
Canlan Ice Sports, Wesemann Drive, West Dundee, IL, USA - South
FINAL
Sun Dec 1
W
Naperville Sabres
Canlan Ice Sports, Wesemann Drive, West Dundee, IL, USA - Center
FINAL
Thu Dec 5
W
St Vital Victorias
Southdale West
FINAL
Sat Dec 7
W
St James Canadians
Keith Bodley Arena, Sansome Avenue, Winnipeg, MB, Canada
FINAL
Wed Dec 11
T
APHA Rangers - Red
East End 1
FINAL
Sat Dec 14 -
@ Eastman Selects - South
St. Adolphe Arena, Saint Adolphe Road, Saint Adolphe, MB, Canada
6:00 PM CST
Fri Dec 20
W
@ LSSO Rebels - Black
Seven Oaks Blue
FINAL
Sun Dec 22
W
LSSO Rebels - White
East End 3
FINAL
Thu Jan 2 -
@ Brandon Wheat Kings - Simard
Keystone Centre - Kinsmen
8:00 PM CST
Mon Jan 6
L
@ LSSO Rebels - White
East Selkirk Recreation Centre, Strathcona Road, East Selkirk, MB, Canada
FINAL
Thu Jan 9 -
Eastman North
Southdale West
6:30 PM CST
Thu Jan 16
W
Eastman Selects - South
Southdale West
FINAL
Sun Jan 19
W
River East Marauders - White
East End 3
FINAL
Thu Jan 23
W
@ Prairie Storm
The Co-operators Centre, Elphinstone Street, Regina, SK, Canada - Prairie Mobile Arena (Rink 4)
FINAL
Fri Jan 24
W
@ Yorkton Terriers
The Co-operators Centre, Elphinstone Street, Regina, SK, Canada - Seven Oaks Arena (Rink 1)
FINAL
Fri Jan 24
W
Bow Valley Timberwolves
The Co-operators Centre, Elphinstone Street, Regina, SK, Canada - RMP Arena (Rink 3)
FINAL
Sat Jan 25
L
West Central Wheat Kings
The Co-operators Centre, Elphinstone Street, Regina, SK, Canada - Re/Max (Rink 2)
FINAL
Wed Jan 29
W
River East Marauders - Black
East End 1
Final/OT
Thu Feb 6
W
Portage
Southdale West
FINAL
Wed Feb 12
W
St James Canadians
East End 1
FINAL
Thu Feb 20
W
@ Wpg East Railcats - White
Southdale West
Final/OT
Sun Feb 23 -
@ APHA Rangers - Blue
Eric Coy Arena, Oakdale Drive, Winnipeg, MB, Canada
3:30 PM CST
Sat Feb 29
W
Brandon Wheat Kings - Simard
East End 1
FINAL
Sun Mar 1
W
@ Brandon Wheat Kings - Simard
East End 1
FINAL
Tue Mar 3 -
Brandon Wheat Kings - Simard
East End 1
Cancelled
Fri Mar 6
L
@ Wpg East Railcats - White
East End 1
FINAL
Sat Mar 7
L
Wpg East Railcats - White
East End 1
FINAL
Mon Mar 9
L
@ Wpg East Railcats - White
East End 3
FINAL